Plany tegorocznych świąt

Awatar użytkownika
agos
Administrator

Re: Plany tegorocznych świąt

Post autor: agos » 31 maja 2018, 8:03

Dokładnie, poinformuj i zaproś teściową z dużym wyprzedzeniem, żeby miała czas na oswojenie się z sytuacją. :)

Aniu może powinnaś zaproponować, żeby w tym roku zrobił ją ktoś inny? Wiadomo, że to rodzinny czas, ale przygotowania niestety potrafią być męczące i pochłaniające sporo czasu i sił i miło czasami byłoby pójść na gotowe...
https://www.siepomaga.pl/s/klikaj kliknij i pomóż - to nic nie kosztuje

Awatar użytkownika
andy
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: andy » 31 maja 2018, 9:57

Aga odkąd przeprowadziliśmy się do domu święta jedne i drugie zaczęły być urzadzane u nas ze względu na dostateczną ilość miejsca. U teściowej brak łazienki, ciepłej wody a i tak trzeba było zawozic krzesła i stół bo nie miała dla tylu osób, poza tym widzę że o wiele bardziej woli przyjeżdżać do nas niż robić u siebie.
Szwagierka mieszka w bloku na 4 piętrze, pokój nie zbyt duży, poza tym nigdy nie zgodzilaby się na zrobienie świąt u siebie bo nie lubi się przepracowywac, wolalaby w ogóle się nie spotkać niż szykować stół dla 12 osób.
Także jakoś muszę się pogodzić z tym że święta już chyba zawsze będą u nas i z jednej strony mnie to cieszy ale czasem jest to męczące.

Awatar użytkownika
gwiazdeczka
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: gwiazdeczka » 03 cze 2018, 15:48

Kochani rozmawiałam z mężem na temat planów tegorocznych na święta. Decyzje podjęliśmy wspólnie ze te święta będą nasze. Wigilię urządzamy samo dla siebie. Teście jeśli nie będą chcieć niech nie przychodzą. Po prostu. Wkoncu trzeba powiedzieć dość. Opłatkiem podzielimy się wcześniej z nimi do południa czy przed wigilia.
Aniu ja bym się chyba bardzo cieszyła mając tak liczną rodzinę przy stole. To jest moje marzenie by moje dzieci miały liczne rodziny i wszystkie wigilię spędzone przy wspólnym stole. Wiem wiem, moje dzieci są małe ale gdzieś tam z tyłu głowy mam takie marzenia.

Awatar użytkownika
Kitty_89
Administrator

Post autor: Kitty_89 » 03 cze 2018, 20:35

Gwiazdeczka to super, że mąż zgadza się na Twoje plany :-) Na pewno będzie bardzo miło.

Awatar użytkownika
andy
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: andy » 03 cze 2018, 20:49

Mój mąż to by się chyba w głowę popukał gdzie ja w czerwcu temat świąt poruszam,także Twój mąż to chyba też musi być zakręcony na tym punkcie, haha.
Gwiazdeczko nie miałam na myśli świąt w przyszłości z rodzinami moich dzieci bo to jest całkiem co innego. Teraz to bardziej rodzina męża przyjeżdża.

Awatar użytkownika
gwiazdeczka
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: gwiazdeczka » 04 cze 2018, 9:08

Tam o dzieciach ja wspomniałam to co mi sie marzy.
Paweł przywyknąl do mojego pokręcenia na punkcie świat :-) choć sam dziś stwierdził że musi coś myśleć na jesień na barierce na schodach jakieś haczyki pomontowac na lampki więc się mu też już udziela :-P

Awatar użytkownika
Dianka
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: Dianka » 04 cze 2018, 11:14

Gwiazdeczko super ze sie udało stworzyc wspólny front z mezem ;-)

Aniu a moze składkowe swieta? Niech kazdy przyniesie choc po jednym daniu to Ciebie troche odciazy?

A apropo dzieci przy stole wigilijnym to ja patrze na to z drugiej strony. Jak moje dziewczynny beda mialy juz swoje rodziny to dla mnie marzeniem jest aby kazda spedziła je spokojnie. I nie musi to oznaczac wcale ze musimy razem wszyscy usiasc do wigilijnego stolu. Bo one jak juz beda mialy swoje rodziny tzn ze beda mialy mezow i ich rodzicow. A ja wiem jak trudno jest pogodzic wszystkie rodziny szczegolnie jak czesc sie upiera ze ma byc u nich. I czesto juz przed swietami mi sie ich odechciewa i najchetniej bym uciekła. Wiec dla mnie najwazniejsza bedzie radosc moich dzieci ze swiat.

Awatar użytkownika
andy
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: andy » 04 cze 2018, 17:19

Dianko i dobrze myślisz, każdy ma prawo spędzać święta tak jak lubi a nie pod dyktando innych.
Jeśli chodzi o święta u nas to większość dań robię ja, dobrze że teściowa ryby na wigilię smaży bo szwagierka to tak jak pisałam nie lubi się przepracowywać.

Awatar użytkownika
Dianka
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: Dianka » 05 cze 2018, 8:43

Aniu jednym daniem by sie nie przepracowała. No ale wiadomo prosic sie nie bedziesz tylko szkoda ze Ty musisz sie przepracowywac. DObrze ze chciaz tesciowa cos robi

Awatar użytkownika
gwiazdeczka
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: gwiazdeczka » 05 cze 2018, 14:59

Dianeczko oczywiście jeśli dzieci tylko będą mieć inne plany jak najbardziej uszanuje ich decyzje :-)
Aniu szkoda że nie możesz liczyć na szwagierke. Doszłam do wniosku że bardzo wygodna jest i lubi wszystko na gotowe.

Awatar użytkownika
andy
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: andy » 05 cze 2018, 16:47

Oj dokładnie Gwiazdeczko z Nią w ogóle ciężko się porozumieć bo nerwus z Niej straszny. Jak coś nie po Jej myśli to focha puszcza i zaraz tekst :to ja wcale nie muszę przyjeżdżać, a ogólnie chcemy żeby te relacje w rodzinie były dobre bo nawzajem u naszych dzieci chrzestnymi jesteśmy.

Awatar użytkownika
szymonj1993
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: szymonj1993 » 18 cze 2018, 8:10

Ja powoli szykuje w głowie program czuwania przed pasterką i kolęd na pasterkę które zaśpiewamy ze scholą :D
"Święta będą tu przez cały rok
Nigdy się nie spali świecy knot..."

Awatar użytkownika
gwiazdeczka
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: gwiazdeczka » 18 cze 2018, 9:26

Szymon mam wrażenie że ci się udzieliło już ten klimat przed :-)
Ja poszukuje choinki na wyprzedażach na stronach internetowych

Awatar użytkownika
szymonj1993
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: szymonj1993 » 18 cze 2018, 11:16

gwiazdeczka pisze:
18 cze 2018, 9:26
Szymon mam wrażenie że ci się udzieliło już ten klimat przed :-)
Ja poszukuje choinki na wyprzedażach na stronach internetowych
O tak... sesja skończona to mogę spokojnie o tym już myśleć. Przygotowanie rozważań, ułożenie tekstów, dobór pieśni i kanonów z Taize... to wszystko trwa ale już to mega przyjemne :D
"Święta będą tu przez cały rok
Nigdy się nie spali świecy knot..."

Awatar użytkownika
gwiazdeczka
Przyjaciel Mikołaja

Post autor: gwiazdeczka » 19 cze 2018, 7:33

Super naprawdę

ODPOWIEDZ